Nacházíte se zde: Levante > Francie > Zájezd č. 258972

Francie - Provence

Francie Francie
10 dní
od: 10.05.2019
doprava: autokarem strava: snídaně ubytování: vila
12 690
vložit do schránky

10 - denní zájezd

Příroda a lidé vytvořili v Provence nádherné krajiny a hluboce zakořeněné tradice. Zde zasadili Řekové 600 let př.n.l. první francouzskou vinici a zavedli umění vína.

Dnes se pokračovatelé této tradice – červená, růžová a bílá provensálská vína – pěstují v této středomořské půdě, jejíž charakter je stejně silný a robustní jako zdejší vinaři. Provensálský vinohrad, který zkrášluje mnoho význačných a prestižních lokalit, představuje pro příznivce příjemného životního stylu báječné místo k poznávání.

Provence, jedna z neodolatelných oblastí Francie, se rozkládá na jihovýchodě země galského kohouta. Z geografického hlediska se táhne od sněhem pokrytých vrcholků jižních Alp až k rovinám Camargue a pobřeží Středozemního moře. Tyto přírodní hranice obepínají krajinu roklí a kaňonů, levandulových polí a sluncem zalitých pláží.
Dávné hranice Provence dodnes symbolicky hlídají opevněná města a vrcholky kopců jsou posety vesnicemi, které své polohy využívaly k ochraně před nepřátelskými útoky. Vnitrozemí Provence si i přes množství návštěvníků dokázalo zachovat svůj nenapodobitelný charakter. Dodnes zde najdete řadu památek připomínajících místní nejstarší obyvatele, Řeky, Římany, ale také nájezdné Saracény. Svou stopu tu zanechali schizmatičtí papeži i místní vládcové, kteří často měnili spojence.

Provence je krajem, který svou barevností již dávno okouzlil řadu malířů. Modré nebe, fialové lány levandule, žluté, modré a oranžové fasády domů prozářené sluncem, které zde svítí v průměru 300 dnů v roce, vás okouzlí i dnes.

Provence je spojena s teplem, vůní levandule, dobrým jídlem a vínem. Regionálním pokrmům z mořských ryb a jehněčího masa dodávají chuť a vůni růžový česnek, černé olivy, artyčoky a houby, i směs rozmarýnu a tymiánu.

Ubytování: vila

Venkovský dům na vlastním pozemku, 4 dvojlůžkové ložnice, kuchyně, 2x koupelna a WC, obývací pokoj, terasa se zahradním nábytkem.

Stravování: snídaně

Snídaně švédský stůl, možnost vlastního vaření večeří, možnost nákupu potravin v místě.

Doprava: autokarem

Autokarem, nebo pohodlným klimatizovaným mikrobusem, odjezd z Prahy, Berouna, Rokycan a Plzně. Minimální počet osob nutný pro realizaci zájezdu = 7.

Pozice hotelů a letovisek jsou pouze orientační a nemusí být ve všech případech zcela přesné.

Foto - Francie - Francie / Provence Foto - Francie - Francie / Provence Foto - Francie - Francie / Provence Foto - Francie - Francie / Provence Foto - Francie - Francie / Provence Foto - Francie - Francie / Provence Foto - Francie - Francie / Provence Foto - Francie - Francie / Provence Foto - Francie - Francie / Provence Foto - Francie - Francie / Provence Foto - Francie - Francie / Provence Foto - Francie - Francie / Provence Foto - Francie - Francie / Provence Foto - Francie - Francie / Provence Foto - Francie - Francie / Provence

Cena zahrnuje

  • 7x ubytování v domě pro 8 osob - 1/2 ložnice
  • 7x snídaně
  • doprava včetně výletů
  • průvodce
  • základní pojištění
  • pojištění CK proti úpadku

Program zájezdu

1. den:(pá): odjezd z Prahy ve 14:00 hod, transfer přes Německo do Francie
2. den:(so): dopoledne příjezd do Bolléne , ubytování, osobní volno k inidividuální prohlídce města, nocleh
3. den:(ne): Orange - prohlídka města, Pont du Gard - akvadukt, možnost koupání, návrat na ubytování, nocleh
4. den:(po): snídaně, celodenní výlet do Nimes - prohlídka města, přírodní rezervace Camarque, Aigues Mortes - prohlídka, nocleh
5. den:(út): snídaně, celodenní výlet do Arles - prohlídka města, Les Baux de Provence a Tarasconu, nocleh
6. den:(st): snídaně, celodenní výlet do pohoří Lubéron - národní park - městečka Apt, Roussillon, Bonnieux, Gordes
7. den:(čt): snídaně, celodenní výlet do Montpellier a okolí, spojený s koupáním u moře, nocleh
8. den:(pá): snídaně, celodenní výlet do Avignonu, nocleh
9. den:(so): snídaně, v dopoledních hodinách přejezd do Valence - prohlídka města, krátká zastávka v Grenoble, následuje noční přejezd přes Švýcarsko a Německo do ČR
10. den:(ne): návrat do ČR v odpoledních hodinách


Vyhledávání zájezdů


Kontakt

telefon: +420 388 440 041
mobil:

+420 604 148 636

tel / fax: +420 398 995 929
e-mail:

info@levante.cz

Skype: Skype

Po - Pá: 08:30 - 18:00, So: 08:30 - 12:00 hod.

Počasí
Kurzy
USA dolar 23,09 Kč
euro 25,83 Kč
Chorvatsko kuna 3,48 Kč

Google+ CZIN.eu

TOPlist